Implanty Astra Tech Dentsply

Implanty Astra Tech to prosty i sprawdzony system posiadający optymalną liczbę elementów pozwalających zrealizować praktycznie każde rozwiązanie implantologiczne. System Astra Tech jest rozwijany z naciskiem na uzyskiwanie unikalnych właściwości, przyspieszających proces wgojenia implantu w kość. Opracowana przez producenta powierzchnia implantu OsseoSpeed ™ kształtowana jest fluorem. Pozwala pozwala to stymulować proces leczenia i gojenia poprzez szybsze formowanie tkanki kostnej. Dzięki temu rozwiązaniu osiąga się odpowiednio stabilne osadzenie implantu.

Pozostałe dwa rozwiązania opracowane przez Astra Tech to technologie MicroThread™ oraz Conical Seal Design ™. Pierwsza z nich to specjalnie zaprojektowana szyjka implantu pozwalająca na bezpieczne i efektywne przenoszenie obciążeń z korony lub mostu na wgojony implant. Druga technologia umożliwia stabilne łączenie praktycznie z dowolnym docelowym rozwiązaniem protetycznym.

Od 2011 roku firma Astra Tech należy do koncernu Dentsply – lidera przemysłu dentystycznego na świecie. Aktualnie koncern Dentsply dostarcza rozwiązania stomatologiczne odbiorcom w 120 krajach na całym świecie.