Powodów wizyty u dentysty jest wiele. Wszystkie mają jednak wspólny element – Pierwsza Wizyta.
Zarówno jeśli chodzi o doraźną pomoc jak i kompleksowy plan specjalistycznego leczenia pierwsza wizyta wygląda bardzo podobnie.
Twój stomatolog
Szukasz kompleksowej opieki lub tylko doraźnej pomocy? Nie czekaj! Zadzwoń!
Jesteśmy dla Państwa dostępni w dni robocze w godzinach 8:30 – 20:00. W soboty od 9:00 do 14:00
Opinie naszych Pacjentów










































































Dziękujemy za Twoje dotychczasowe i przyszłe polecenia naszych gabinetów Twoim najbliższym! To dzięki Wam i dla Was się rozwijamy!

Etap 1. BADANIE KLINICZNE ORAZ OCENA RTG PANORAMICZNEGO
Pierwszym etapem wizyty jest zapoznanie z głównym powodem wizyty oraz kompleksowa ocena istniejącego stanu jamy ustnej Pacjenta. W skład badania oceniającego wchodzi m.in:
- Badanie czy są ubytki próchnicowe
- Ubytki niepróchnicowego pochodzenia np. przyszyjkowe będące powodem nadwrażliwości,
- Starcia patologicznego zębów czyli większego niż wynika to z wieku Pacjenta
- Kamień nazębny, osady nazębne
- Stan dziąseł, obecność kieszonek dziąsłowych,krwawienia
- Zmiany na błonie śluzowej
- Obecność wady zgryzu
Standardem jest wykonywane zdjęcie RTG wszystkich zębów – zdjęcie panoramiczne (real photo), dzięki któremu jest możliwa ocena struktur niewidocznych podczas badania klinicznego, czyli na fotelu dentystycznym.
Na zdjęciu panoramicznym oceniamy struktury kostne, korzenie zębów, istnienie stanów zapalnych w kości (w szczególności przy wierzchołkach korzeni zębów), szczelność ewentualnych wypełnień w miejscach styku zębów ze sobą oraz skuteczność ewentualnego leczenia kanałowego zębów.
Etap 2. Omówienie stanu jamy ustnej Pacjenta
Na tym etapie przedstawiane są w sposób jasny i zrozumiały wszystkie ujawnione podczas badania klinicznego i oceny RTG stany patologiczne (np. próchnica, zapalenie przyzębia, patologiczne kieszonki dziąsłowe, bruksizm, itp.). Wyjaśniamy również przyczyny ich powstawania, przebiegu oraz dalszych skutków do których one prowadzą. Wstępne omówienie możliwości i sposobów leczenia oraz zapobiegania.


Etap 3. PROPOZYCJA PRZYGOTOWANIA PLANU LECZENIA
W przypadku leczenia wymagającego kilku wizyt proponujemy przygotowanie i przedstawienie Planu Leczenia. Plan leczenia stomatologicznego jest jest to zestawienie określonych zabiegów wraz z ich wyceną, które są rekomendowane aby z istniejącego, zastanego stanu jamy ustnej dojść do stanu pełnego wyleczenia. Plan leczenia jest przygotowywany w czytelnej formie pisemnej i omawiany na kolejnej wizycie.
PLAN LECZENIA. DLACZEGO WARTO?
Joanna Tarabuła: Stomatolog
Usystematyzowany plan leczenia jest bardzo przydatny zarówno dla samego Pacjenta jak i lekarzy wykonujących poszczególne procedury. Plan pozwala ocenić ilość wizyt, rodzaj wykonywanych zabiegów, czas leczenia oraz koszty związane z jego realizacją.
Twój stomatolog
Szukasz kompleksowej opieki lub tylko doraźnej pomocy? Nie czekaj! Zadzwoń!
Jesteśmy dla Państwa dostępni w dni robocze w godzinach 8:30 – 20:00. W soboty od 9:00 do 14:00